Ārstu viedokļi
doctor
Dace Matule

Veselīga, uz izziņu vērsta attieksme pret kontracepciju ir daļa no attiecībām. Tā ir uzskatāma ne tikai par mīlestības pierādījumu sievietei pašai pret sevi, bet arī ir abu partneru līdzatbildīga rūpju izrādīšana vienam par otru. Mūsdienu hormonālā spirāle ir ļoti ērts kontracepcijas veids, gan profesionālajā jomā aktīvām sievietēm, gan jaunajām māmiņām, kuras vēl baro mazuli ar krūti, gan sievietēm, kuras jau sasniegušas 40 gadu slieksni un piedzīvo hormonālās izmaiņas organismā.

 
doctor
Ineta Vasaraudze

Sieviete 21. gadsimtā – tā ir dažādu sarežģītu sajūtu un izpratņu gamma. Viņa ir sabiedriski aktīva, labi izglītota, sportiska un seksuāla. Tas prasa daudz laika un uzmanības, neplānotai grūtniecībai te nav vietas, bet tik ļoti gribas visu paspēt un izbaudīt. Mūsdienu farmācijas zinātne dod šo iespēju – izbaudīt savu seksualitāti un neraizēties par kontracepciju.

Hormonālā spirāle ir izcils mūsdienu risinājums kontracepcijai, jo tā ir droša un neprasa ikdienas atcerēšanos. Tā būs lieliska izvēle gan aktīvai biznesa sievietei, kas pagaidām neplāno grūtniecību, gan jaunajai māmiņai, kura visu uzmanību velta bērniņam. Esmu pilnīgi pārliecināta, ka hormonālā spirāle nav kontracepcija – tas ir dzīvesveids.

 
doctor
Jurijs Iļjenkovs

Reizēm pacientes jautā, vai hormonālā spirāle var veicināt (radīt) blakusparādības? Ja sieviete ir vesela,  viņai ir regulāra dzimumdzīve un  būtiska ir DROŠA, ĒRTA un ekonomiski izdevīga kontracepcijas metode, tad ieguvumi, ko sniedz hormonālā spirāle, atsver nenozīmīgās vairumā gadījumu īslaicīgās blakusparādības, kas tikai reizēm liek sevi manīt.    Latvijā  ikvienai sievietei iespējams piemeklēt  vēlamo kontracepcijas veidu, tostarp visatbilstošāko mūsdienīgāko intrauterīno spirāli.